مزایای استفاده از دستگاه سی ان سی CNC

0 655

در این پست میخواهیم چند مورد از کاربرد های پر مصرف سی ان سی CNC را برای شما معرفی کنیم.

1-. صرفه جویی در هزینه های دستگاه سی ان سی:

دستگاه سی ان سی ( CNC )به واسطه دقت بسیار بالا در برش و حک مواد اولیه از قبیل چوب و پلاستیک باعث اتلاف کمترین میزان مواد در هنگام حک یا برش و در نهایت بالا رفتن بازدهی تولید کالا یا خدمات میگردد که نتیجه آن صرفه جویی در پرداخت هزینه برای تهیه مواد اولیه می باشد.

2-. بالا بردن سرعت حک و برش دستگاه سی ان سی:

دستگاه سی ان سی ( CNC )های تک یا چند اسپیندل به واسطه امکان پردازش همزمان چند عملکرد باعث افزایش چشمگیر سرعت تولید می شوند.

3-. امنیت دستگاه سی ان سی:

از انجایی که کلیه امور اجرایی در دستگاه سی ان سی ( CNC )به صورت خودکار انجام میگیرد ، کاربر پس از انجام کلیه تنظیمات مربوط به برش یا حک ، از تماس مستقیم با قطعات متحرک و یا خطرناک دور شده ودر نتیجه ایمنی کاربر تضمین میشود.

4-. افزایش کارایی دستگاه سی ان سی:

دستگاه سی ان سی ( CNC )بهترین تعریف برای حک و برش کارآمد می باشد،سیستم های کنترل کننده بسیار دقیق همواره در حال بررسی خطاهای احتمالی و توقف کار در مواقع ضروری جهت جلو گیری از اتلاف مواد اولیه می باشند.

5-. کار بدون وقفه بدون نیاز به زمینه سازی در دستگاه سی ان سی:

از انجایی که زمینه سازی اولیه از جمله تهیه فیکسچر و تنظیمات برداری پیش از استارت دستگاه سی ان سی ( CNC ) یک بار انجام میگیرد،توقف کار در زمان حک و برش به کمترین حد ممکن میرسد.

6-. حذف فاکتور اشتباهات فردی در دستگاه سی ان سی:

اشتباهات فردی که منشا در امور مختلفی از جمله وضعیت روحی کاربر دارد ، جز لاینفک در هر صنعت می باشد. ولی در مورد دستگاه سی ان سی ( CNC )این امر صادق نیست و یا حداقل در مرحله ازمون و خطا این اشتباه مرتفع می شود.

7-. یکپارچه شدن خط تولید در دستگاه سی ان سی:

یکپارچگی خط تولید در ( CNC )و در نتیجه جلو گیری از مشکلات ناشی از پراکندگی ابزار و لوازم کار، به عنوان مثال ،از پیش تعریف کردن ابزارهای حک یا برش و قراردادن آن در دستگاه تعویض خود کار تیغ ها ، از گم شدن و یا دیر پیدا کردن ابزار جلوگیری کرده و در نتیجه سرعت تولید را افزایش می بخشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.