خرید سی ان سی ام دی اف

0 19,703

سی ان سی امروزه به طور چشمگیری در حال رشد و همه گیر شدن میباشد ، چه تجار چه تولید کنندگان و چه افرادی که از روی علاقه و تفریح از این دستگاه های سی ان سی استفاده میکنند همواره به دنبال بهبود وضعیت دستگاه های خود و یا تبدیل آنها به احسن هستند و از این روست که مطالب این سایت برای آنها یک راهنمای مناسب تلقی میگردد.

آیا شما اکنون به دنبال خرید سی ان سی هستید ؟

احتمالا شما تصمیم بر سرمایه گذاری برای خرید یک سی ان سی برای کسب و کار خود گرفته اید ، آیا شما می دانید که چگونه یک مدل مناسب را انتخاب کنید که پاسخگوی تمامی نیازهای شما باشد ؟

حال به بررسی سوالاتی که غالبا هنگام خرید سی ان سی با آن مواجه میشوید میپردازیم.

* چه سایز سی ان سی مورد نیاز من است ؟

* چه امکاناتی برای رفع نیاز من ضروری است ؟

* چه مبلغی را برای خرید سی ان سی بپردازم که منطقی باشد و کیفیت و توان سی ان سی هم مناسب باشد ؟

صدها مدل سی ان سی وجود دارد که هرکدام برای اهداف ویژه ای طراحی و تولید شده اند ، پس بهتر است اول از خود بپرسید که از کجا شروع کنم ، اگر تصمیم در خرید برای شما قطعی شده است باید به بخش راهنمای خریداران مراجعه کنید تا با راهنمایی پله به پله و آموزش شما را به یک انتخاب صحیح برساند تا دستگاه سی ان سی مناسب با کار خودتان را خریداری کنید.

در این بخش  کلی ترین اطلاعات از قبیل عملکرد ، کارایی و قیمت را میتوانید بررسی نمایید.

اگر به دنبال ساختن یک دستگاه سی ان سی هستید به بخش راهنمای سازندگان سی ان سی مراجعه نمایید تا با بررسی اطلاعات جامع و کامل بتوانید به تولید یک سی ان سی با نهایت دقت و کارایی برسید ، در این بخش شما میتوانید عملکرد هر یک از اجزا و قطعات سی ان سی را به طور کامل بررسی کنید تا با دید باز و هوشمندانه نسبت به انتخاب انواع آن اقدام کنید .

اگر تنها به دنبال کسب اطلاعات در مورد سی ان سی هستید همین صفحه بهترین مکان برای تکمیل اطلاعات شماست زیرا در این صفحه شما میتوانید با انواع سی ان سی آشنا شوید و همچنین این امکان وجود دارد تا با کارکرد انواع قطعات و بخش های سی ان سی آشنا شوید .

سی ان سی های روتر بسیار شگفت انگیز و سرگرم کننده طراحی و تولید شده اند و دانستن اطلاعات با جزئیات بالا در مورد این سی ان سی ها برای علاقمندان خالی از لطف نیست .

در صورت عدم توانایی در یافتن اطلاعات مورد نیازتان میتوانید از طریق بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس بگرید تا در اسرع وقت راهنمایی لازمه را دریافت نمایید

بخش راهنمای سازندگان:

پروژه ساخت سی ان سی توسط شما در این بخش آغاز میشود.

بخش های این مقاله :

* مقدمه

*تجربیات من

*کیت آماده ی سی ان سی و نقشه ها

*همه چیز در مورد این بخش

مقدمه :

اکنون که این مقاله را مطالعه می کنید شما تصمیم به ساخت سی ان سی گرفته اید و یا اینکه در نظر دارید این کار را انجام بدهید، حال باید بدانید که از کجا شروع کنید!

همانطور که گفته شد سی ان سی دارای مزایا و امکانات بسیار زیادی میباشد و تقریبا تمامی مواد را برای شما تراش یا برش میدهد ، سی ان سی های دست ساز نیز اگر با دقت و بر پایه ی علم ساخته شوند از این امر مستثنا نیستند.

تولید سی ان سی های دست ساز برای علاقه مندان به تولید ماشین آلات ،صرفه جویی مناسبی در مقابل خریداری سی ان سی را به ارمغان می آورد و علاوه بر آن این فراسند بسیار جذاب و دلنشین میباشد و زمانی به اوج این لذت میرسید که نتیجه ی تلاشتان را در قالب یک سی ان سی با کارکرد مناسب ببینید.

تولید سی ان سی دست ساز، آزادی عمل مناسبی را به شما میدهد تا متناسب با نیازهای خودتان نسبت به طراحی اجزا و قطعات و ابعاد سی ان سی اقدام کنید .

دلایل زیادی وجود دارد که افراد تمایل داشته باشند که  سی ان سی مورد نیازشان را خودشان تولید کنند که از جمله ی آنها می توان به قیمت بالاتر سی ان سی های آماده اشاره کرد ، اما فراموش نشود که تولید سی ان سی خود یک فرآیند سرگرم کننده و مهیج است.

تجربیات من :

اولین بار که تصمیم به ساخت سی ان سی گرفتم در ابتدا طراحی های لازمه را انجام دادم و تقریبا یک روز زمان مصرف شد ، زمانی که طراحی ها آماده شد ، به سراغ خرید قطعات و ابزار رفتم ، در آن زمان مطالعات چندان عمیقی نداشتم و هرچه جلوتر رفتم بیشتر با سوال های اساسی روبرو شدم.

آیا برای تولید سی ان سی ، بال اسکرو لازم دارم یا پیچ متری هم پاسخگوی نیاز من است ؟

چه نوع سیستم انتقال حرکت خطی مورد نیاز من است ؟

آیا سروو موتور لازم دارم یا اینکه استپر موتور ، چه توانی لازم دارم !؟

آیا این متریال که استفاده می کنم انعطاف مناسبی دارد یا خیر ؟

و …

خوشبختانه پاسخ برخی سوالات را داشتم و دلیل آن داشتن سابقه مهندسی و تحصیل در رشته مهندسی بود، ولی متاسفانه بسیاری از سوالاتی که با آن مواجه میشدم برای من قابل پاسخگویی نبود ، زیرا در محاسبه کردن ضرایب بی تجربه بودم و در اینجا بود که پی بردم نیاز به کمک فردی با تجربه دارم که بتواند در امر ساخت سی ان سی  مرا راهنمایی کند.

شروع به جستجو در اینترنت کردم ، دسترسی به اطلاعات بسیار سخت بود و مشکل دیگر اعتماد به اطلاعات بود ، زیرا من نمی توانستم تشخیص بدهم که این اطلاعات صحیح است و یا غلط !

بسیاری از پاسخ هایم را با مطالعه صدها سایت و انجمن به دست آوردم که به عنوان مثال سایت www.cnczone.com را میتوان نام برد ،من سوالاتم را در انجمن مطرح می کردم و افرادی که قبل تر از من سی ان سی ساخته بودند تجربیاتشان را در اختیار من قرار میدادند.

من برای سوالاتم ، پاسخ های زیادی را دریافت میکردم که گاها بسیاری از آنها با هم در تضاد بودند، در این بین من با مطالعه در مورد پاسخ ها و محاسبات ، کم کم توانستم به پاسخ منطقی برسم.

من بودجه ی محدودی داشتم و از این رو فرصت آزمون و خطا را نداشتم و مجبور بودم قبل از اقدام به بهترین تصمیم ممکنه برسم تا بتوانم با هر هزینه ، بهترین گزینه را تهیه کنم.

کیت آماده سی ان سی و نقشه ها :

کیت های آماده ی سی ان سی و نقشه های آن در بازار قابل دسترسی است ، برای تولید این سی ان سی ها شما نیاز به دانش فنی عمیقی ندارید و تنها کافیست دستورالعمل ها را به خوبی دنبال کنید تا به نتیجه برسید ، برای من به چالش کشیدن خودم یک کار سرگرم کننده بود و دوست داشتم تمامی اجزا و قطعات دستگاه متناسب با نیازم باشد ، از این رو ترجیح دادم تا شخصا به تولید بپردازم.

اگر شما برخلاف من تمایل به ساخت و سرهم سازی سی ان سی بر مبنای کیت و نقشه را دارید میتوانید از سایت www.solsylva.com استفاده کنید ، نقشه ها و کیت های خوبی را در این سایت میتوانید پیدا کنید.

سایت های زیادی وجود دارند که نقشه و کیت را برای فروش در اختیار شما قرار می دهند ، این را حتما در نظر داشته باشید ، مهم نیست شما چه میزان دقیق دستورالعمل ها را دنبال کنید ، اگر نقشه و طراحی بد باشد ف حتی با بهترین اجرا باز هم سی ان سی شما خوب نخواهد بود!

این راهنما سعی بر این دارد تا با در اختیار قرار دادن تجربیات بتواند بخشی از سوالات شما را پاسخگو باشد و از این رو به تشریح اجزا و قطعات و کاربری آنها در سی ان سی خواهیم پرداخت تا بتوانیم شما را به یک تولید موفق برسانیم .

زمانی شما پیروز و سربلند خواهید بود که نتیجه ی تحقیقات و تلاشتان که یک دستگاه سی ان سی است را در حال کار کردن ببینید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.